Firewall, Loglama ve 5651

Firewall, Loglama ve 5651

SLOGAN ALANI

Alt açıklama...

Firewall Loglama ve 5651 Nedir?

Firewall loglama kurumsal firmalar için oldukça gerekli olan bir ihtiyaçtır. Firmaların internet sitelerinin ve firmaya ait cihazlarca bağlantı yapılan IP adreslerinin numaralarının kaydedilmesi ve daha sonra bu kaydedilen verilerin devletin gerekli mercilerine rapor halinde sunulmasına Firewall Loglama denilir. Bu işlem 2007 yılında çıkarılan yasayla birlikte resmileşmiştir. 5651 ismi yasanın sayısından gelmektedir. Firewall loglama işlemi 5651 sayılı kanuna tabiidir.

5651 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

5651 Sayılı Yasa Nedir?

İnternet ortamındaki yayınları düzenlemek ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçları önlemek için çıkarılmış olan yasadır. 2007 yılında kabul edilmiştir. 5651 sayılı yasa; içerik sağlayıcı, erişim sağlayıcı, yer sağlayıcı ve toplu internet sağlayıcıları kapsar.

 
 

5651 Sayılı Yasa’ya Göre İçerik Sağlayıcı Kimdir?

Web sitelerinde yayınlanan resim, video, makale, yorum ve benzeri tüm içerikleri sağlayan kişilere verilen genel addır. Bu verileri internet ortamına yükleyen kişi veya kurumlara içerik sağlayıcı ismi verilir.

5651 Sayılı Yasa’ya Göre Yer Sağlayıcı Kimdir?

İnternet ortamında içerik sağlayıcıları tarafından yayınlanan içeriklerin barındırıldığı web siteleri ve bu web sitelerini barındıran sunucu hizmeti veren kişi ve kurumlara verilen isimdir.

5651 Sayılı Yasa’ya Göre Erişim Sağlayıcı Kimdir?

Erişim sağlayıcılar tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan internet erişimini sağlayan kişi ya da kuruluşlardır.

Toplu İnternet Sağlayıcıları Kimdir?

İnternet kullanıcılarına toplu olarak internet hizmeti sunan gerçek ya da tüzel kişilerdir. Cafe, yurt, otel, park, plaj ve benzeri topluma ait yerlerde sunulan internet hizmeti buna örnektir.

 
 

CinFikir Bilgi Teknolojileri’ne Neden İhtiyaç Vardır?

CinFikir Bilgi Teknolojileri olarak uzun yıllardır çeşitli alanda hizmet verdiğimiz bilişim teknolojileri çözümlerimizden birisi de Firewall Loglama işlemidir. Uzman ve dinamik ekibimizle birlikte güvenilir ve hızlı bir şekilde loglama işlemlerinizi yapmaktayız. 5651 sayılı yasaya uygun şekilde gerçekleştirdiğimiz loglama işlemlerinizde Loglama sonrası alınan veriler ilgili resmi mercilere yollanacak hale getirilmektedir.

2010-2018 CinFikir | Tüm Hakkı Saklıdır.

Gizlilik Politikası -

Kişisel Verilerin Korunması